Popraw jakość swojego życia już dziś?

Popraw jakość swojego życia już dziś?

Wiele osób idzie przez życie nie zastanawiając się, jak żyją. To prawie tak, jakby jechały samochodem z włączoną funkcją tempomatu. Wyczerpanie jest ich stałym towarzyszem, a brak czasu chlebem powszednim. Kursują między domem, pracą, dziećmi i małżonkiem bezmyślnie, bez refleksji, bez odczuć. Nie zdają sobie sprawy z tego, że tylko egzystują zamiast żyć.

A tak niewiele potrzeba, aby poprawić jakość życia. Niesamowite, jak małe zmiany mogą przekształcić Twoje życie.

Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić już dziś, aby poprawić jakość swojego życia:

1. Podejmij aktywność fizyczną w grupie.
aktywność fizyczna
Nawet jeśli oznacza to rozpoczęcie trenowania nowego sportu, będziesz miał okazję na cotygodniowe spotkania w grupie nowych ludzi, a jest to świetny sposób, aby poszerzyć krąg znajomych. Może to być joga czy taniec. Uwalniające się w ten sposób endorfiny poprawiają nastrój. Jeśli to możliwe, zaplanuj tę aktywność na początku weeekendu, dzięki czemu Twoje dwa wolne dni będą miały dobry początek.

2. Nie lekceważ snu.
wysypiaj sięOdpoczynek jest ważny. Ważniejszy niż bycie na bieżąco z programem telewizyjnym. Ważniejsze niż oglądanie film do późna w nocy. Ważniejszy od wszystkich portali społecznościowych razem wziętych. Odpoczynek jest ważne. Kropka.

3. Przedkładaj jakość nad ilość.
Odnosi się do wszystkiego w życiu. Więc jeśli planujesz wypad z przyjaciółmi do kina, lepiej umów się na obiad. Będziecie mieli okazję porozmawiać, a nie gapić się w ekran. Jeśli kupujesz dwa ubrania, bo są na wyprzedaży, a nie do końca Ci się podobają, to lepiej odłóż pieniądze na zakup takiego, które naprawdę Ci odpowiada. Zastanów się, jak inwestujesz swoje pieniądze.

4. Zostawiaj jak najmniej rzeczy do zrobienia na weekend i dni wolne.
czas wolnySpróbuj wykonać prace domowe i zadania w dni powszednie. Dlaczego nie wstawisz prania przed wyjściem do pracy lub po powrocie? Wypełnienie jak największej liczby obowiązków w dni powszednie uwolni Twoje weekendy i sprawi, że będziesz lepiej zorganizowany.

5. Kultywuj wiarę.

kultywuj wiarę Niezależnie od wyznania czy poglądów religijnych starajmy się wierzyć, że wszystko będzie w porządku. Miejmy zaufanie do swoich umiejętności, aby móc kontrolować swoje życie i sprawić, by toczyło się w kierunku, który sami obierzemy.

 

* zdjęcia z serwisu http://www.imagebase.net/
Aktualności, Joga - pytania i odpowiedzi, Wszystkie wpisy ,